ltsignFINISH.png
IMG_2564.jpg
logo-SLM-1.png

Keramika ma vždy bavila. V osemdesiatych rokoch minulého storočia som túžil maľovať moje motívy na keramiku v Majolike Modra. Po rokoch sa to vďaka priateľom podarilo, tak som začal s tými osemdesiatymi, čas je elastický a ja maľujem, ako keby som sa vrátil a začal znovu. Som rád, že sa nám spoločne podarilo vytvoriť značku "Teren edition" a môžete s nami zdielať jeden z mojich splnených snov. Ručne vyrábaná tradičná keramika umeleckých majstrov z Majoliky s ručne maľovanými motívmi z mojej tvorby sú oficiálnym licencovaným produktom s mojím venovaním. Umenie, umelecká tvorba a ručné výrobky majú ľuďom prinášať radosť, veríme, že sa nám to týmto spoločným projektom podarilo. 

Laco Teren a Majolika Modra (maliari keramiky: Juraj Hanulík, Drahomíra Pešková)

IMG_7463_IMG_2175.jpg
logoTEREN.png
ORIGINALS
IMG_7463_IMG_2175.jpg

Originálne signované grafiky od Laca Terena. Väčšina grafík je realizovaná technikou silkscreen, táto technika bola obľúbená v druhej polovici 20. storočia najmä medzi poprednými autormi popartu ako napríklad Andy Warhol, ale je populárna aj dnes. Práve možnosť produkovať viacero orginálov naraz mi prišla zaujímavá, mám rád tie drobné rozdiely vo farbách a odtieňoch. Ručné kolorovanie robí z každého kusu jemne odlišný orginál.

S grafikou som začal v osemdesiatych rokoch minulého storočia s tlačiarom Petrom Eliášom a Palom Markom. Vždy som v grafike robil to čo som akurát maľoval, teda obrazy a kresby, ktoré existujú. Grafika obraz buď predchádzala alebo nasledovala. Určené sú nielen pre zberateľov grafík, ale aj pre ľudí,

ktorí si nemôžu - nechcú kupovať veľký obraz a grafika im urobí radosť. Tak ako aj mne, keď som si ich kupoval od iných umelcov v časoch mladosti.